Nikolas Sarkozy to główny inicjator nowej, bardziej agresywnej polityki wobec internautów

Francja: 25 000 donosów na piratów dziennie. Czy to podziała?

Trzy tygodnie po rozesłaniu pierwszych maili do piratów, w myśl ustawy HADOPI, francuskie władze milczą na temat efektów działania nowego prawa. Jedna redakcja dokopała się jednak do danych.

Redakcja Billboardu dokopała się do pierwszych danych na temat działania HADOPI, czyli wprowadzonej we Francji ustawy, na mocy której piratom wysyła się trzy ostrzeżenia o łamaniu przez nich prawa a następnie (w razie braku skuteczności ostrzeżeń) odcina się ich od Internetu, umieszczając ich samych „na zawsze” w bazie danych, i wytacza proces. Jak się okazuje, dziennie do biura HADOPI napływa… 25 000 donosów o naruszeniu praw autorskich.

Na razie nie wiadomo, czy HADOPI ma jakikolwiek wpływ na ilość sprzedawanych płyt na rynku francuskim. Pierwsze badanie ma być przeprowadzone pod koniec roku, ale pierwszych wiarygodnych wyników należy się spodziewać w drugiej połowie przyszłego roku.

0
Źródło: Billboard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.