Polscy internauci chętnie kupują online i korzystają z oferty serwisów ogłoszeniowych, wykorzystują do zakupów urządzenia mobilne, a za towary płacą za pomocą systemów płatności internetowej

Francja będzie zwracała połowę wydanych pieniędzy na muzykę z Internetu

Francja chce zachęcić swoich obywateli do kupowania legalnej muzyki. W sklepach pojawią się karty prepaid, których połowę wartości sfinansuje rząd. Czyli... podatnicy.

Francuski projekt został już zatwierdzony przez Komisję Europejską. Dzięki niemu Francuzi między 12 a 25 rokiem życia będą mogli nabyć „La Carte Musique”, która pozwoli na dokonywanie zakupów muzycznych o wartości 50 euro. Połowa z tej kwoty będzie refundowana przez państwo. Każdemu będzie przysługiwać jedna refundacja rocznie. Według rządowych szacunków, takie karty znajdą ponad milion nabywców.

Innymi słowy, w imię walki z piractwem muzyka będzie tańsza dla chętnych nabywców, ale za to wszyscy będą za nią płacić w podatkach. Nie uważacie, że to nieco kuriozalne?

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.