Google lubi często zmieniać cyferki oznaczające numer wersji...

Google: konkurencja dla Marketu to dobra rzecz

Android ma pewien problem z fragmentacją wersji dostępnych na rynku. Nadciąga jednak nowe rozdrobnienie: wiele sklepów z aplikacjami. Dyrektor Google'a uważa jednak, że to dobra rzecz.

Amazon już wkrótce otworzy własny sklep z aplikacjami dla Androida. Oznacza to, że programiści tworzący aplikacje i gry będą musieli brać pod uwagę nie tylko to, że część producentów telefonów nie chce aktualizować w nich systemu Android do najnowszej wersji, ale również i to, że część użytkowników będzie korzystała z tego sklepu, a część z innego.

Jednak zdaniem dyrektora Google, czyli Erika Schmidta, ta sytuacja przyniesie korzyści dla wszystkich. – Celem tych sklepów jest zarabianie na siebie i na programistów, a nie dla Google’a. Z pewnością będzie wiele sklepów, w tym ten od nas. To korzyść dla każdego – mówi Eric Schmidt, dodając, że dzięki konkurencji wszyscy wyciągną wnioski co się sprawdza w takich sklepach, a co nie.

Pełna zgoda między nami. Ale aktualizacje Androida na wszystkich telefonach to byśmy chętnie widzieli.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.