Jungle, czyli powrót firmy Panasonic na rynek konsol do gier

Panasonic Jungle to powrót japońskiego giganta na rynek gier wideo. Przenośna konsola została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o sieciowych MMORPG.

Ostatnią konsolą do gier, jaka wyszła ze stajni firmy Panasonic, było 3DO, niecałe 20 lat temu. Wygląda na to, że szykuje się wielki powrót. Konsola Jungle wygląda jak niewielki komputerek – posiada klawiaturę QWERTY, touchpada, „krzyżaka” (d-pad) i boczne przyciski. Wygląda na to, że fani World of Warcraft w końcu będą mogli zaczerpnąć świeżego powietrza…

Niestety, nie znamy szczegółowych danych technicznych, ale wiemy, że konsola będzie wykonana tak, by chronić przed przypadkowym upuszczeniem lub zalaniem. Ekran ma być wyjątkowo wysokiej jakości (rozdzielczość i odwzorowanie kolorów). Według niepotwierdzonych informacji, Jungle wyposażony będzie w port HDMI, kartę WiFi i modem 3G. Całością ma ponoć zarządzać Linux.

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.