Konfiguracja sieci z Windows Phone 7 utrudniona – Microsoft zapomniał o numerze MAC

Nowy mobilny system Microsoftu może i zbiera bardzo pochlebne recenzje, ale co rusz wychodzą z niego pewne drobne, acz istotne braki. Jak się okazuje, Windows Phone 7 nie poda użytkownikowi adresu MAC telefonu.

Wielu użytkowników stara się (bardzo słusznie!) stosować mniej lub bardziej wymyślne zabezpieczenia w swoich ruterach,. Jednym z nich, i to dość podstawowym, jest autoryzowanie konkretnych urządzeń – każde nowe, które łączy się z ruterem musi być najpierw dopisane do jego konfiguracji. Urządzenia identyfikowane są po MAC-u, czyli unikalnym numerze identyfikacyjnym karty sieciowej.

Sęk w tym, że Windows Phone 7 nie umożliwia w żaden sposób podejrzenia tego numeru. W żadnym podmenu nie znajdziemy takiej opcji. Nie musimy dodawać, że w konkurencyjnych systemach ta funkcja jest dość oczywistą. Jedynym rozwiązaniem na ten problem jest otwarcie swojej sieci, połączenie się z ruterem poprzez telefon i komputer i z menu konfiguracyjnego rutera próbować odgadnąć które z podłączonych do naszej sieci urządzeń (numer MAC) to nasz smartfon).

Na razie nie wiadomo, czy ten dość istotny brak zostanie usunięty poprzez aktualizację systemu.

Czytaj też: Test Windows Phone 7: Mobilna rewolucja.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.