MeeGo w wersji 1.1 już do pobrania – szykujcie swoje Nokie N900 (wideo)

System MeeGo 1.1 jest już gotowy do pobrania. Jak na razie, jedynym kompatybilnym urządzeniem (bez przeróbek systemu) jest palmofon Nokia N900.

Posiadacze Nokii N900 mogą uaktualnić swój system operacyjny do najnowszego MeeGo. Wersja 1.1 jest gotowa i można już ją pobrać i zainstalować poprzez oficjalną witrynę MeeGo. Na razie proces aktualizacji nie jest łatwy i wygląda na to, że nie będzie. Nokia nie traktuje bowiem MeeGo na Nokii N900 jako oficjalną aktualizację. Zwłaszcza, że parę dni temu ukazała się aktualizacja do… Maemo, czyli przodka MeeGo, zainstalowanego domyślnie na N900.

A co się zmieniło? Nic, na czym byś znacznie skorzystał jako użytkownik. Programiści natomiast z pewnością docenią ową aktualizację, uaktualniono bowiem mnóstwo wewnętrznych bibliotek. Dołączono też zestaw aplikacji dla netbooków, ale póki co… netbooka z preinstalownaym oficjalnie MeeGo na rynku ni widu, ni słychu.

Źródło: Engadget
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.