Komisja Europejska jest zdania, że Microsoft nie ma prawa dołączać do swojego systemu przeglądarki internetowej Windows Internet Explorer

Microsoft atakuje Androida, pozywa Motorolę

Microsoft pozwał Motorolę o naruszenie dziewięciu patentów w telefonach tej firmy z systemem Android. Chodzi tu, między innymi, o e-mail, kalendarz, synchronizację kontaktów czy powiadomienia o stanie telefonu.

Pozew został złożony w sądzie okręgu Waszyngton i w Międzynarodowej Komisji Handlu. Dotyczy dziewięciu naruszonych przez „androidowe” Motorole patentów, które należą ponoć do giganta z Redmond. Należą do nich, między innymi, możliwość synchronizacji poczty, kalendarza i agendy czy też powiadamianie aplikacji o stanie baterii czy natężenia sygnału telefonii komórkowej.

Google nie oferuje żadnej ochrony prawnej wobec swoich produktów, w przeciwieństwie do agresywnego Microsoftu. Oczywiście, „na pewno nie ma to żadnego związku ze zbliżającą się premierą Windows Phone 7. Ale dość sarkazmu, czekamy na odpowiedź Motoroli…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.