Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Microsoft chce odcinać od Internetu zainfekowane komputery

Zainfekowane wirusami komputery, które stanowią zagrożenie dla innych, powinny być odcinane od Internetu. Takiego zdania przynajmniej jest jeden z naukowców zatrudnionych w Microsoft.

Scott Scharney porównuje na swoim blogu infekcje komputerowe do zaraz rozprzestrzeniających się wśród ludzi. Jego zdaniem tymczasowa kwarantanna dla zainfekowanych komputerów to najrozsądniejszy pomysł. – Tak jak niezaszczepiony zarażony zagraża zdrowiu innych, tak niechronione lub zainfekowane komputery z botem narażają innych i są zagrożeniem dla społeczeństwa – pisze Scharney.

Zainfekowane komputery nieraz są łączone przez cyberprzestępców w botnety. Takie całe „armie” maszyn atakują następnie ważne serwery, najczęściej w celach przestępczych. Scharney proponuje zdalne sprawdzanie, czy komputery korzystają z najnowszego oprogramowania, czy posiadają aktywne i dobrze skonfigurowane oprogramowanie Internet Security oraz czy nie są zainfekowane. W razie braku takowego, użytkownik byłby informowany o problemie. Natomiast jeżeli maszyna już czyni szkody, byłaby odcinana od Internetu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.