OpenOffice.org - konkurent dla Microsoft Office

Microsoft cytuje niezadowolonych użytkowników OpenOffice.org – flame on! (wideo)

Tocząca się zimna wojna między OpenOffice.org a Microsoft Office przybrała bardziej otwarty charakter. Microsoft umieścił w Sieci klip wideo, w którym cytuje krytyczne recenzje produktu swojego rywala.

Klip, zatytuowany „kilka spojrzeń na OpenOffice” to przytoczone cytaty piętnastu użytkowników, którzy zniesmaczeni kiepskim działaniem OpenOffice.org zdecydowali się na przesiadkę na Office. Główne słowa krytyki, jakie padają, to niższa osiągnięta operatywność, mniejsza różnorodność standardów z którymi pakiet jest zgodny (lub zgodny tylko częściowo), zdarzają się też tam wyrazy zwykłej frustracji. Wszystkie cytaty pochodzą z prasy.

OpenOffice.org od Oracle’a to obecnie najprawdopodobniej najmocniejszy konkurent dla Office’a. W przeciwieństwie do pakietu Microsoftu, jest też dostępny w wersji dla Linuksa (a także, podobnie jak konkurent, dla Windows i Mac OS-a). Jest również całkowicie darmowy.

Pakiet OpenOffice.org pobierzesz z naszego portalu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.