Microsoft i Adobe rozważają połączenie się w jedną firmę

Dyrektorzy Microsoftu i Adobe, czyli Steve Ballmer i Shantanu Narayen, uczestniczyli w niejawnym spotkaniu. Podobno jednym z tematów było kupienie Adobe przez Microsoft.

Apple dominuje na rynki smartfonów, a Google go szybko dogania. Microsoft co prawda również wkracza do gry z systemem Windows Phone 7, ale nie oszukujmy się – jest to nieco spóźniony ruch, i nawet w przypadku ewentualnej „rewelacyjności” tego systemu, gigant może mieć problemy z odzyskaniem rynku. Microsoft się jednak nie poddaje.

Ewentualna fuzja z Adobe miałaby temu zaradzić. Silverlight Microsoftu wciąż nie ma dużego znaczenia na rynku mobilnym. Zupełnie inaczej jest w przypadku Flasha, z którego korzysta prawie każda witryna.

Na razie nie podjęto żadnych decyzji. Ballmer i Narayen póki co gdybali sobie „co by było gdyby”, na dodatek spotkanie było tajne, szczegółów więc nie znamy. Ale nie wykluczone, że za jakiś czas będziemy używać Microsoft Flash Playera, Microsoft Photoshop, i tak dalej…

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.