Angry Birds na Windows Phone 7? Nic z tych rzeczy...

Microsoft oszukuje! Aplikacji Angry Birds na Windows Phone 7 nie będzie

Chociaż Microsoft chwalił się wszem i wobec, że na Windows Phone 7 dostępna będzie aplikacja znana z iPhone'a - Angry Birds, to jej twórca ma zupełnie inne zdanie na ten temat.

Na swojej stronie internetowej, promującej system operacyjny Windows Phone 7, Microsoft zamieścił ikonkę aplikacji Angry Birds, dobrze znanej użytkownikom iPhone’ów. Można zatem było się spodziewać, że dostępna będzie wersja tej aplikacji również dla systemu z Redmond. Nic bardziej mylnego. Microsoft wszystkich nas oszukał, zamieszczając na swojej witrynie ikonkę aplikacji bez pozwolenia jej autora – Rovio. Nie dość, że gigant z Redmond nie zapytał się autora aplikacji o zgodę na opublikowanie jego własności intelektualnej (nawet jeśli jest to tylko ikonka), to dodatkowo zupełnie nie trafił w jego plany. Rovio bowiem nie zamierza portować swojej aplikacji na system Windows Phone 7.

Microsoft ostatecznie przyznał się do błędu i usunął ikonkę Angry Birds ze swojej strony internetowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.