Napędy SSD z nowymi kontrolerami SandForce zadebiutują na początku 2011 roku

Napędy SSD z transferem nawet 500 MB/s

Firma Viking Modular przygotowuje nowe napędy SSD, oparte na nowych kontrolerach SandForce i wyposażone w interfejs SATA 6.0 Gbps, który zapewni transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s.

W pierwszym kwartale 2011 roku na rynek trafią pierwsze napędy SSD firmy Viking Modular, które korzystać będą z niedawno zapowiedzianych kontrolerów pamięci SandForce – modeli SF-2500 oraz SF-2600. Kontrolery drugiej generacji mają pozwolić na bardziej niezawodną pracę układów NAND o dużej gęstości zapisu. Napędy wyposażone będą w interfejs SATA 6.0 Gbps, dzięki czemu mają oferować sekwencyjny transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s zarówno przy zapisie, jak i odczycie. Urządzenia mają także korzystać z technologii DuraClass, która zapewni większą wydajność, bezpieczeństwo i energooszczędność układów pamięci Single-Level Cell i Multi-Level Cell NAND Flash.

Nowe napędy Viking Modular przeznaczone będą dla segmentu biznesowego.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.