Napędy SSD z nowymi kontrolerami SandForce zadebiutują na początku 2011 roku

Napędy SSD z transferem nawet 500 MB/s

Firma Viking Modular przygotowuje nowe napędy SSD, oparte na nowych kontrolerach SandForce i wyposażone w interfejs SATA 6.0 Gbps, który zapewni transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s.

W pierwszym kwartale 2011 roku na rynek trafią pierwsze napędy SSD firmy Viking Modular, które korzystać będą z niedawno zapowiedzianych kontrolerów pamięci SandForce – modeli SF-2500 oraz SF-2600. Kontrolery drugiej generacji mają pozwolić na bardziej niezawodną pracę układów NAND o dużej gęstości zapisu. Napędy wyposażone będą w interfejs SATA 6.0 Gbps, dzięki czemu mają oferować sekwencyjny transfer danych na poziomie nawet 500 MB/s zarówno przy zapisie, jak i odczycie. Urządzenia mają także korzystać z technologii DuraClass, która zapewni większą wydajność, bezpieczeństwo i energooszczędność układów pamięci Single-Level Cell i Multi-Level Cell NAND Flash.

Nowe napędy Viking Modular przeznaczone będą dla segmentu biznesowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.