Nawigacja GPS, rozszerzona rzeczywistość, a wszystko to na twoich okularach (wideo)

Jesteś w obcym mieście, nie masz pojęcia gdzie jest najbliższa kawiarnia czy twój hotel. Możesz sprawdzić to w swoim smartfonie, lub... wyświetlić wszystko na swoich okularach.

NTT DoCoMo wspólnie z Olympusem przedstawiły okulary, które wykorzystują dobrodziejstwa rzeczywistości rozszerzonej. Zestaw składa się z telefonu HTC HT-02A (Touch Diamond), który jest podłączony do urządzenia, które jest doczepiane do okularów (mogą być zarówno korekcyjne, jak i „zerówki”). Ono z kolei wyświetla tuż przed twoim okiem dokładnie to, co twój smartfon, czyli na przykład strzałki, które pokierują cię do celu. Prototyp obsługuje też proste gesty – wystarczy spojrzeć na niebo, a urządzenie zinterpretuje to jako prośbę o prognozę pogody.

Produkt na razie nie trafi do sprzedaży. NTT chce najpierw skurczyć nieco owo urządzenie, poprawić wygodę w jego noszeniu a także opracować oprogramowanie, które będzie działało na czymś więcej, niż Windows Phone Classic.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.