Niedrogi, 10-calowy tablet z systemem Android

Słowo tablet jest już tak chwytliwe, że za produkcję tego typu urządzeń biorą się nie tylko doświadczeni producenci sprzętu, ale również... sprzedawcy ubrań!

Brytyjska sieć sklepów odzieżowych, działająca nawet na polskim rynku (sklep w Złotych Tarasach w Warszawie) – Next – planuje rozszerzyć swoją działalność, wprowadzając na rynek tablet. Tak, tak – dzisiaj już każdy chce mieć w swojej ofercie tablet, nawet jeśli na co dzień nie zajmuje się elektroniką. Tak oto na rynek trafi wkrótce urządzenie o niezbyt wymyślnej nazwie Next 10-inch Tablet, które jak sama nazwa wskazuje, wyposażone będzie w 10-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

W wyposażeniu znajdziemy ponadto procesor w architekturze ARM11, 8 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci, łączność WiFi, dwa porty USB, wejście na mikrofon oraz wyjście słuchawkowe. Nad wszystkim ma czuwać system operacyjny Google Android, jednak nie wiadomo w której wersji.

Tablet firmy Next ma kosztować 180 funtów (ponad 850 złotych), jednak data jego premiery i pełna specyfikacja nie są jeszcze znane.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.