Czy tak będzie wyglądała przykładowa ulica w niemieckim Google Street View?

Niemcy nie chcą wymazywać swoich domów z Google Street View

Chociaż Google zapewnia naszym zachodnim sąsiadom możliwość całkowitego wymazania domu z usługi Street View, to do tej pory tylko 3 procent Niemców się na taki krok zdecydowało.

Minęły ponad dwa miesiące odkąd niemiecki rząd wynegocjował dla swojego ludu możliwość wymazania domu z usługi Google Street View, a z tej okazji skorzystało zaledwie 3 procent Niemców. Z liczby 8 458 084 gospodarstw domowych, które naliczyło Google w obszarach sfotografowanych na potrzeby Street View, tylko mieszkańcy 244 237 domów zgłosili zastrzeżenia i chęć rozmazania swojej posiadłości. Być może jest to efekt nieświadomości dużej części mieszkańców lub po prostu nieznajomości usługi Google’a. Dodatkowo, nie wszystkie prośby o wymazanie domu zostaną spełnione, bowiem jak informuje niemiecki menadżer usługi Street View, bardzo wiele zgłoszeń zawierało prośbę o wymazanie, lecz nie zawierało konkretnej lokalizacji domu. Wszyscy ciągle mają jednak szansę na wymazanie swojego domostwa, nawet po oficjalnej premierze Street View w Niemczech.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.