Pioneer pracuje nad ekranem HUD dla kierowców (wideo)

Pioneer pracuje nad samochodowym wyświetlaczem HUD, który współpracuje z nowoczesnymi smartfonami. Premiera rynkowa zaplanowana jest na 2012 rok.

Prototypowe urządzenie wykorzystuje technikę laserową do wyświetlania jasnych, wysokokontrastowych i kolorowych elementów na desce rozdzielczej, pomiędzy kierowcą a przednią szybą. Jednak z punktu widzenia kierowcy obraz wygląda tak, jakby był wyświetlany bezpośrednio na szybie.

Ekran wykorzystywany w prototypie jest rozmiaru mniej więcej takiego, jak dwa lusterka wsteczne samochodu. Prezentowane urządzenie było podłączone do androidowego smartfona i wyświetlało po lewej stronie ekran aplikacji do nawigacji, a po prawej animowanego robota, który przekazywał informacje kierowcy.

Pioneer chce oferować zarówno samodzielne produkty, jak i też rozmawia z producentami samochodów w sprawie ewentualnej bezpośredniej implementacji.

0
Źródło: Network World
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.