PlayStation Phone: PSP na Androidzie czy Xperia z grami?

Ciężko w to uwierzyć, ale to prawda. Mamy pierwsze zdjęcie urządzenia, na które entuzjaści handheldów czekali bardzo długo: PlayStation Phone!

Plotki o PlayStation Phone krążyły po Internecie już od jakiegoś czasu. Smartfon miałby być oparty o Androida 3.0 i dysponować własnym sklepem Sony Marketplace z grami, napisanymi specjalnie dla niego. Urządzenie dysponuje gigahercowym procesorem Qualcomm MSM8655 (ten sam, co w G2, ale o 200 MHz szybszy), 512 MB pamięci RAM, gigabajt wewnętrznej pamięci i ekran, który ma być 3,7- lub 4,1-calowy. Smartfon dodatkowo wyposażony jest w trackpad multouch na środku obudowy. Urządzenie obsługuje karty microSD.

Urządzenie na zdjęciach to prototyp, więc oprogramowanie jeszcze nie jest gotowe (widać gołego Androida, nawet bez nakładek znanych z Xperii) i ponoć wciąż ma masę błędów. Data premiery pozostaje nieznana, ale zgadujemy, że jakoś w przyszłym roku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.