Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Polska znalazła się wśród 20 najbardziej niebezpiecznych domen świata

Najbardziej niebezpieczną domeną internetową jest .COM, a domena Polski (.PL) po raz pierwszy znalazła się wśród 20 najbardziej ryzykownych domen świata.

Firma McAfee po raz czwarty opracowała raport najbardziej niebezpiecznych domen internetowych –

Mapping the Map Web

. Wynika z niego, że najbardziej popularna domena internetowa, .COM, jest też najbardziej niebezpieczna: należy do niej aż 56% wszystkich niebezpiecznych serwisów internetowych. W pierwszej dwudziestce najbardziej niebezpiecznych domen znalazła się też domena Polski (.PL), która w 2009 roku była na 60 miejscu. Wśród niemal 300 tys. przebadanych serwisów z tej domeny ponad 17 tys. niosło ze sobą zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego. Oznacza to siedmiokrotny wzrost zagrożenia w porównaniu z rokiem 2009.

Firma McAfee przebadała pod kątem poziomu stwarzanego zagrożenia 27 milionów serwisów internetowych. Wyniki badania wskazują, że z największym ryzykiem wiąże się odwiedzanie stron w domenach.COM i.INFO. Podobnie, jak w ubiegłym roku, najbezpieczniejsza okazała się domena.JP (Japonii).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.