Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

Ponad dwa miliardy internautów!

W tym roku liczba internautów przekroczy dwa miliardy, co oznacza, że do Globalnej Pajęczyny podłączona będzie jedna trzecia ludzkości. Jak twierdzi ONZ, kraje rozwijające się muszą dogonić stawkę.

W ciągu ostatnich pięciu lat podwoiła się liczba internautów, stając się istotną częścią całej naszej 6,9-miliardowej populacji. Z 226 milionów nowych użytkowników Internetu, 162 miliony pochodzą z krajów rozwijających się. Do końca tego roku, 71 procent internautów będzie pochodziło z krajów rozwiniętych, zaś 21 procent z rozwijających się.

Biorąc pod uwagę podział na kontynenty, to podłączonych do Internetu jest 65 procent Europejczyków, 55 procent Amerykanów, 9,6 procent mieszkańców Afryki i 21,9 procent mieszkańców Australii i Oceanii.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.