Seryjny, Facebook’owy spamer (nie) zapłaci ponad miliard dolarów grzywny

Sąd Najwyższy w prowincji Quebec skazał seryjnego spamera, Adama Guerbueza, na grzywnę w wysokości 100 dolarów za każdą rozesłaną wiadomość, a było ich... 4 366 386 sztuk.

Adam Guerbuez w marcu i kwietniu 2008 roku rozesłał aż 4’366’386 wiadomości typu spam w serwisie Facebook, dotyczących między innymi marihuany czy leków na impotencję. Teraz, Sąd Najwyższy w największej prowincji Kanady – Quebecu – nakazał mu zapłacić po 100 dolarów grzywny za każdą rozesłaną wiadomość. To, wraz z odszkodowaniem retorsyjnym i dopłatą za różnicę w kursie walut, daje łączną karę w wysokości ponad miliarda dolarów, a konkretnie $1’068’928’721,46. Ponadto spamer dostał dożywotni zakaz tworzenia konta na Facebooku.

Tuż po ogłoszeniu wyroku, Guerbuez ogłosił bankructwo i rzecz jasna nie zapłaci ani centa z zasądzonej grzywny, pomimo tego, że ostatnie półtora roku spędził jak król – spędzał wakacje między innymi na Kajmanach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.