Sharp klonuje iPhone’a 4, umieszczając w nim system Android

Sharp zaprezentował nowego smartfona, wyposażonego w 3,5-calowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 960 x 640 pikseli, który ma konkurować z iPhone'em 4 i jego wyświetlaczem Retina Display.

Sharp bierze na celownik najnowszy telefon Apple’a, prezentując swój smartfon z wyświetlaczem na wzór ekranu Retina Display. Model japońskiej firmy ma posiadać 3,5-calowy ekran dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości 960 x 640 pikseli (do tej pory niespotykanej w smartfonach z Androidem), wspierający technologię Advanced Super View, która zapewnia szerokie kąty widzenia, porównywalne z panelem IPS.

W wyposażeniu smartfona Sharp IS03 nie zabraknie również procesora Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, gniazda kart pamięci microSD, łączności Bluetooth 2.1, WiFi 802.11b/g, nawigacji GPS, cyfrowego tunera telewizyjnego, portu microUSB oraz 3,5-milimetrowego wyjścia słuchawkowego. Zaletą z pewnością jest także 9,6-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem. Nad wszystkim czuwa natomiast system operacyjny Google Android w wersji 2.1.

Niestety, smartfon Sharp IS03 dostępny będzie wyłącznie w japońskiej sieci KDDI.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.