W przyszłym roku wyczerpie się pula adresów internetowych

Number Resource Organization zajmujące się rejestrami internetowymi ogłosiło, że pula adresów IPv4 jest już prawie wyczerpana. Pozostało z niej raptem pięć procent. Czas na IPv6?

Według szacunków NRO, adresów internetowych, zapisywanych w obecnym standardzie IPv4, zabraknie już za kilka miesięcy! Problem „skończoności” obecnego protokołu znany jest już od dawna i nie powinno być to dla nikogo niespodzianką. Jednak wciąż nie można zaobserwować popularyzacji IPv6, a pula IPv4 została już wyczerpana w 95 procentach!

Warto pamiętać, że każde urządzenie w Sieci, by być widoczne, potrzebuje mieć adres IP. Tyczy się to nie tylko witryn internetowych, ale nawet drukarek w sieci czy telefonów komórkowych.

Rozwiązanie przynosi 128-bitowy IPv6 (IPv4 jest 32-bitowy), ale jak dotąd nikomu się nie spieszy z przesiadką. Obyśmy nie obudzili się z ręką w nocniku…

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.