Android 3.0 na przełomie listopada i grudnia

Za tydzień poznamy sekrety Androida 3.0

Fani Androida mają się czym ekscytować: według "dobrze poinformowanych źródeł" już w przyszłym tygodniu udostępniony zostanie pakiet programistyczny SDK dla Androida 3.0.

Google Android 3.0 „Gingerbread” („piernik”) ma być znacznym usprawnieniem wobec najaktualniejszej wersji, czyli 2.2. Dlatego też, mimo iż zazwyczaj nawet nie informujemy o nowych pakietach SDK, tym razem robimy wyjątek: dzięki pakietowi dla programistów poznamy nowe funkcje systemy a także zapowiadany nowy interfejs.

Jak dotąd nowe wersje Androida pojawiały się co sześć miesięcy, począwszy od jesieni. Edycja 2.2 pojawiła się pięć miesięcy temu, więc wszystko jak dotąd się zgadza. Warto dodać, że oznaczenie 3.0 jest umowne, możliwe, że Gingerbread będzie się nazywał chociażby 2.5. Jak dotąd nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat nowej wersji systemu, poza wzmianką o zmianach w interfejsie i faktem, że będzie on lepiej zoptymalizowany pod tablety.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.