Od przyszłego tygodnia zaczną pojawiać się na Markecie ostrzeżenia o treści tylko dla dorosłych

Android Market: gołe biusty i kształtne pupy od teraz tylko dla dorosłych

Nie chcesz, by twoja pociecha kupowała erotyczne aplikacje na Android Market? Google ci w tym pomoże. Wkrótce w e-sklepie pojawią się ostrzeżenia o materiałach tylko dla pełnoletnich.

Market, w przeciwieństwie do App Store Apple’a, nie zabrania umieszczania przez programistów aplikacji, które mogą być dla niektórych użytkowników nieodpowiednie. Dlatego jeżeli chcesz urządzić na swoim smartfonie krwawą rzeź niewiniątek lub po prostu popatrzeć, jak pewna pani wyciera się swoimi walorami o twój wyświetlacz, to nie ma żadnego problemu. Sęk w tym, że może to robić każdy, a ostrzeżenie o ewentualnej „obraźliwej” treści leży w gestii twórcy aplikacji.

To ma się jednak skończyć. Wszystkie aplikacje będą musiały zostać uaktualnione o informacje na temat grupy wiekowej, do której są kierowane. Jeżeli programiści tego nie uczynią, ich aplikacje domyślnie zostaną przypisane do kategorii „tylko dla dorosłych”.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.