Niektórym użytkownikom pojawił się nawet komunikat Kernel panic, sugerujący wewnętrzy błąd jądra systemu

Apple naprawi problematyczne ekrany MacBooków Air aktualizacją softu

Notatka, która wyciekła najprawdopodobniej z ukrytej strony pomocy technicznej Apple'a, potwierdza problemy z migoczącymi ekranami w nowych MacBookach Air.

O tym, że najnowsze MacBooki Air mają problemy z wyświetlaczami i niekiedy także z płytami głównymi, informowaliśmy was przedwczoraj. Dzisiaj z notatki pochodzącej ze strony wsparcia technicznego Apple’a dowiadujemy się, że firma z Cupertino już wie o tym problemie i szuka sposobu na jego rozwiązanie. Ratunkiem ma być aktualizacja oprogramowania. W notatce czytamy, że użytkownicy 13-calowych MacBooków Air zgłaszali migotanie ekranów, natomiast posiadacze obydwu modeli (11 i 13-calowych) skarżą się na blaknące kolory po wybudzeniu swoich urządzeń.

Doraźnym rozwiązaniem ma być zamknięcie pokrywy MacBooka Air, odczekanie 10 sekund i ponowne otworzenie jej by wybudzić komputer ze stanu wstrzymania – przynajmniej dopóki Apple nie wyda aktualizacji oprogramowania.

O problemach z płytą główną i pokazującym się komunikatem Kernel panic nie było mowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.