Asus Lamborghini VX6

Do naszego rankingu netbooków trafił bardzo nietypowy model. Asus Lamborghini VX6 wyróżnia się nie tylko znaczkiem włoskiego producenta super szybkich samochodów. Wyjątkowe są równie szybkie podzespoły z których się składa ta komputerowa wyścigówka.
Asus Lamborghini VX6

Wyścigówka Asusa jest wyraźnie najszybsza pod względem graficznym.

Wyścigówka Asusa jest wyraźnie najszybsza pod względem graficznym.

Jego sercem jest obecnie najwydajniejszy dwurdzeniowy procesor Intel Atom D525. Jest to dwurdzeniowa jednostka taktowana zegarem 1,8 GHz. Procesor dzięki technologii Hyper-Threading przez system widziany jest jako wirtualny czterordzeniowiec. Z jednostką centralną współpracuje pamięć DDR3 – 800 MHz o pojemności 2 GB. Procesor ma zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3150. Dodatkowo do generowania bardziej wymagającej grafiki 3D w komputerze wykorzystywany jest dyskretny układ graficzny Nvidia ION 2. Dzięki temu jest to jeden z najwydajniejszych obecnie pod względem graficznym netbook na rynku.

Prawie sześć godzin pracy na baterii to całkiem przyzwoity wynik.

Prawie sześć godzin pracy na baterii to całkiem przyzwoity wynik.

Układ Nvidia ION 2 wspomaga również odtwarzanie filmów HD, dzięki sprzętowemu dekoderowi odciąża on procesor centralny i pozwala na płynne odtwarzanie. Dzięki technologii Nvidia Optimus komputer dynamicznie przełącza się pomiędzy słabsza ale energooszczędną grafika z procesora a wydajną ale bardziej “prądożerną” grafiką Nvidii. Dzięki temu urządzenie dłużej może pracować na baterii i podołać bardziej wymagającym zadaniom. Obraz wyświetlany jest na dwunastocalowym, błyszczącym ekranie o rozdzielczości 1366×768.

Ogólna wydajność wypada bardzo dobrze na tle konkurencji.

Ogólna wydajność wypada bardzo dobrze na tle konkurencji.

Poza tym komputer wyposażony jest w trzy złącza USB z czego dwa są nowymi, szybkimi w wersji 3.0 natomiast jedno jest tradycyjne 2.0. Dla zewnętrznych wyświetlaczy obrazu dostępne są wyjścia D-Sub oraz HDMI. Urządzenie ma wbudowany tradycyjny 2,5-calowy dysk twardy 5400 obrotów na minutę o pojemności 320 GB. W takiej konfiguracji wraz z baterią Asus Lamborghini VX6 waży ponad 1,5 kg.

Jeżeli mowa o baterii to w tym modelu zastosowano litowo-jonowe ogniwo o pojemności 5200 mAh. Testy wykazały, że wewnętrzne zasilanie pozwoli na ponad trzy godziny odtwarzania filmu z dysku twardego lub prawie sześć godzin oszczędnej pracy z edytorem tekstu.

Zaletą szybkiego Asusa jest stosunkowo cicha praca.

Zaletą szybkiego Asusa jest stosunkowo cicha praca.

Pomimo sporej mocy pod maską, netbook Asusa nie uzewnętrznia tego w postaci głośnego szumu wentylatora. Jego poziom nieznacznie waha się w zależności od trybu pracy i wynosi ok. 25 dB.

Asus Lamborghini VX6 jak na protoplastę pięknych i szybkich włoskich wyścigówek ma bardzo charakterystyczny design oraz wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Notebookowy bolid możemy nabyć kolorze białym lub czarnym.

Karol Kulas

Więcej:Asusnetbooki