Ioxus spełni jedno z naszych gwiazdkowych marzeń

Baterie hybrydowe: 2x więcej pojemności, ładowanie w kilka sekund

Wszyscy znamy ograniczenia, jakie nadają nam baterie i ultrakondensatory. Ale co, jeśli połączyć te znane rozwiązania, ze wszystkimi ich wadami i zaletami? Może wyjść coś całkiem ciekawego.

Firma Ioxus zaprezentowała ogniwa, które są hybrydą ultrakondensatorów i baterii litowo-jonowych. Pierwsza generacji takich hybrydowych baterii ma się pojawić jeszcze w tym roku. Kolejna, ulepszona, w przyszłym.

Dzięki hybrydyzacji technologii, baterie te ładowałyby się szybko i zapewniały dużą ilość energii, dokładnie tak, jak ultrakondensatory, ale nie dzieliłby problemu ich krótkiej żywotności. Innymi słowy, mielibyśmy do swojej dyspozycji akumulatorki, które ładowałyby się nie w godziny, a minuty.

Hybrydy nie są jednak pozbawione wad. Typowe ogniwa, jakie zaprezentuje Ioxus, wytrzymają nie więcej, niż 20 000 cykli ładowania-rozładowania. Ultrakondensatory wytrzymują ich miliony. Wyobraźcie sobie jednak palmofon, którego naładujecie do pełna w dwie minuty…

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.