Anonimowość to jedna z głównych przyczyn tak ogromnej popularności Internetu

Będą ścigać anonimowych oszczerców w Internecie

Anonimowi, internetowi oszczercy nie mogą czuć się bezpiecznie - samorządowcy z gminy Lubartów wystąpili bowiem do policji o ściganie autorów najbardziej obraźliwych wpisów na forach.

Lubartowscy samorządowcy tuż przed wyborami nie mają lekko z internautami, którzy oczerniają ich niemal na każdym kroku, na każdym forum internetowym. Dlatego zgłosili się do lokalnej policji, żądając namierzenia i wymierzenia kary sprawcom najbardziej obraźliwych komentarzy. Co ciekawe, jak ustalili funkcjonariusze, najwięcej obraźliwych wpisów pochodzi z komputerów… Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz urzędu miejskiego w Lubartowie. Chęć odnalezienia swoich internetowych oprawców wyrazili m.in. radna Bogumiła Lisek-Jublewska, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Lubartowie – Jacek Tomasiak, a także wójt gminy Lubartów – Janusz Bodziacki.

Nie wiadomo jeszcze, czy policja udostępni efekty swojej pracy wnioskodawcom, którzy chcą ukarać, wydawać by się mogło, anonimowych komentatorów.

0
Źródło: Dziennik Wschodni
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.