7-calowy BlackBerry Playbook zadebiutuje najwcześniej w marcu przyszłego roku?

BlackBerry Playbook będzie tańszy od iPada

Chociaż RIM nie podało oficjalnej ceny swojego 7-calowego nowego tabletu o nazwie Playbook, to wiadomo, że będzie on kosztować poniżej 500 dolarów.

RIM potwierdza swoje ambicje konkurowania na rynku tabletów z iPadem, który obecnie kontroluje 95 procent tego segmentu. Co prawda dokładnej ceny tabletu BlackBerry Playbook nie znamy, ale wiemy, że ma kosztować poniżej 500 dolarów, czyli ma być tańszy od urządzenia Apple’a, które w podstawowej wersji kosztuje 499 dolarów (16 GB pamięci, łączność WiFi), a w najbardziej high-endowej 829 dolarów (64 GB, 3G).

Tymczasem BlackBerry Playbook wyposażony jest w 7-calowy, pojemnościowy ekran multidotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1 GHz, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselową kamerę (z tyłu), rejestrującą materiały w rozdzielczości Full HD i 3-megapikselową kamerę HD z przodu, złącze HDMI, łączność WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 2.1+EDR, port micro-USB, a także system operacyjny BlackBerry Tablet OS, który oferuje wsparcie zarówno dla Flasha, HTML5, jak i wielozadaniowości.

RIM planuje również wydać na rynek tablety z łącznością 3G oraz 4G.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.