Call of Duty: Black Ops okazał się strzałem w dziesiątkę

Call of Duty: Black Ops pobiło potrójny rekord

Call of Duty: Black Ops to bardzo dobra gra. Dostrzegli to nie tylko recenzenci, ale także i gracze. Nic więc dziwnego, że produkcja Treyarch pobija kolejne rekordy.

Pierwszy padł już w dniu premiery, 9 listopada. W samych tylko Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii sprzedano 5,6 miliona kopii gry. Dzięki temu gra wygenerowała przychód 360 milionów dolarów. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnym zaskakującym rekordzie. Podsumowując 5 dni sprzedaży Activision ogłosiło, że na konto ich firmy wpłynęło już 650 milionów dolarów. Wynik ten przebił wydawałoby się pewną pozycję Call of Duty: Modern Warfare 2 i to aż o okrągłe 100 milionów.

Rekord padł także pod względem popularności Black Ops w sieci. Tylko na Xbox Live gracze spędzili łącznie 5,9 milionów godzin, a zalogowało się na niego 2,6 miliona unikalnych użytkowników. To aż dwa rekordy ustanowione na platformie Microsoftu.

U nas Call of Duty: Black Ops sprzedaje się równie dobrze. Gra ciągle znajduje się w czołówkach najchętniej kupowanych produkcji, a w ciągu sześciu dni sprzedano ponad 45 tysięcy kopii.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.