244 oryginalne kopie Visty - Zgodnie z doniesieniami prasowymi, tyle wyniosła sprzedaż Microsoftu w Chinach w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery tego systemu operacyjnego. W tym samym okresie na całym świecie sprzedano aż 20 milionów kopii.

Chiny nie mają problemu z WikiLeaks

Rządy wielu krajów, a szczególnie USA, obawiają się wycieków z WikiLeaks i reakcji opinii publicznej. Tymczasem Chiny nie mają problemu – portal po prostu zablokowano. Nie ma portalu, nie ma problemu.

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć czym jest WikiLeaks. Portal, który sobie tylko znanym sposobem, zbiera tajne dokumenty na temat działalności Stanów Zjednoczonych i sojuszników a następnie je publikuje. Wszystko. Nawet najściślej tajne materiały i nie patrzy na konsekwencje. Wywiad USA i innych krajów ma więc nie lada problem – ich działania wystawione są na wzrok wszystkich obywateli.

Chiny jednak mają na to bardzo prosty sposób. Kraj ten, znany z cenzurowania swojego Internetu, WikiLeaks po prostu zablokował. Żaden obywatel Państwa Środka nie jest w stanie się zapoznać z materiałami udostępnionymi przez portal. Ot, problem z głowy….

Czytaj też:

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.