Google Chrome najbardziej dziurawą aplikacją 2010 roku

Chrome najniebezpieczniejszą aplikacją, Safari tuż za nim

Na corocznej liście dwunastu najbardziej dziurawych aplikacji, Google Chrome przoduje z 76 wykrytymi lukami od stycznia 2010 roku. Tuż za nim plasuje się Safari, a na "podium" zmieścił się także Office.

„Parszywa dwunastka” to lista dwunastu najbardziej dziurawych aplikacji, stworzona przez firmę ds. zabezpieczeń, Bit9, na podstawie bazy danych z Narodowego Instytutu Standardów i Technologii. W tym roku na jej czele uplasowała się przeglądarka internetowa Google Chrome, w której od stycznia do połowy grudnia 2010 roku wykryto aż 76 luk bezpieczeństwa. Druga w rankingu, przeglądarka Apple Safari, miała 60 dziur, natomiast uplasowany na trzeciej pozycji Microsoft Office – 57 luk.

Dość zaskakujący jest fakt, że na dopiero na 8 pozycji znalazł się Internet Explorer, powszechnie uznawany za najbardziej niebezpieczną przeglądarkę. Tymczasem odnaleziono „tylko” 32 luki bezpieczeństwa. Jako jedyna z „wielkich” przeglądarek, na liście nie znalazła się Opera z zaledwie 6 lukami.

W zeszłym roku przy tworzeniu „Parszywej dwunastki” kierowano się nieco innymi kryteriami – przede wszystkim nie uwzględniano platformy Apple Mac. Niechlubnym zwycięzcą poprzedniej edycji rankingu, była także przeglądarka – Mozilla Firefox.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.