Netbook Dell Inspiron Duo - obróć ekran i masz tablet

Dell Insprion Duo – oficjalna wideoprezentacja

W Sieci pojawiło się oficjalne wideo, promujące urządzenie Dell Inspiron Duo - netbooka, z którego można w prosty sposób zrobić tablet z ekranem dotykowym.

Dell Inspiron Duo został zaprezentowany w połowie września 2010 roku, podczas konferencji IDC. Teraz amerykański producent zamieścił w Sieci filmik, promujący nowe urządzenie, które może pracować zarówno jako netbook, jak i tablet – wystarczy przekręcić 10-calowy ekran dotykowy na drugą stronę. W środku kolorowej obudowy znajdziemy natomiast dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 z taktowaniem 1,5 GHz oraz system operacyjny Windows 7 Home Premium. Z filmiku dowiadujemy się również, że rynkowa premiera urządzenia ma nastąpić „wkrótce”, prawdopodobnie więc dostępny będzie jeszcze w tym roku.

Podobnym rozwiązaniem, jednak idącym nieco dalej, jest Lenovo U1 Hybrid – hybryda, łącząca netbooka i tablet w jednym. W tym przypadku, ekran dotykowy z osobnym procesorem i systemem możemy jednak kompletnie wyjąć ze stacji dokującej, wyposażonej w mocniejszy procesor.

Poniżej obiecany filmik:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.