Jeśli informacje serwisu IGN się potwierdzą, Nintendo 3DS nie będzie zachwycać specyfikacją

Czy gry na Nintendo 3DS będą drogie?

Mimo, że sama konsola Nintendo nie będzie droga, gry na nią już niekoniecznie. Wszystko dlatego, że produkcja gier na 3DS jest bardzo kosztowna.

Oznajmiła to niedawno firma Marvelous Entertainment – producent gier na handheldy. Z jej obliczeń wynika, że twórcy projektując grę będą musieli wydać od 600 tys. do 1,8 mln dolarów. Kwota ta wielokrotnie przekracza koszty produkcji na poprzednią platformę Nintendo. CESA podała ostatnio, że w 2009 roku Japońscy producenci przeznaczyli na każdą z nich od 53 tys. do 527 tys. dolarów.

Twórcy jednak zapowiadają, że w dniu premiery gier na Nintendo nie zabraknie. Oby tylko nie zniechęcili się zbyt szybko. Premiera konsoli 3DS w Japonii odbędzie się 26 lutego przyszłego roku. Ma kosztować 300 dolarów, co w przeliczeniu daję kwotę około 875 zł. Europejska premiera nie jest jeszcze znana, choć plotki mówią o 11 marca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.