Ubuntu coraz lepsze - Windows ma się czego bać?

Duże zmiany w domyślnych aplikacjach Ubuntu

To, że Ubuntu 11.04 ma być dość rewolucyjne, to już wiemy po decyzji porzucenia GNOME. Dziś dowiedzieliśmy się, że przyjdzie nam się pożegnać z niektórymi informacjami.

Przejście Ubuntu z GNOME na oparte na Compizie Unity to nie jedyna poważna zmiana w tym systemie operacyjnym. Canonical rezygnuje również z odtwarzacza muzycznego Rhythmbox – zastąpić go ma Banshee. Oprócz tego dodane zostanie narzędzie OneConf, które będzie synchronizowało zainstalowane aplikacje na wszystkich komputerach użytkownika a także obsługiwało usługę Ubuntu One.

To jednak nie koniec zmian. Dodany też będzie pakiet biurowy LibreOffice, jednak to nie jest pewne i Canonical zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji. Podobnie ma się sytuacja z klientem pocztowym: niewykluczone, że Evolution zostanie zastąpiony przez Thunderbirda. Ostatecznie odrzucono przeglądarkę Chrome na rzecz Firefoksa.

Premiera Ubuntu 11.04 przewidziana jest na najbliższy kwiecień.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.