NOOKcolor, czyli tablet z Androidem za połowę ceny iPada

Dwukrotnie tańszy od iPada NOOKcolor trafia do sprzedaży

Firma Barnes & Noble wprowadza do przedsprzedaży swój 7-calowy tablet o nazwie NOOKcolor, wyposażony w 8 GB pamięci, WiFi, panel dotykowy IPS oraz port micro-USB.

W sklepach sieci Barnes & Noble już w tym tygodniu pojawią się nowe tablety o nazwie NOOKcolor, o których już was informowaliśmy pod koniec października. Największą zaletą tego urządzenia jest fakt, iż kosztuje ono zaledwie 249 dolarów (ok. 800 złotych), czyli jest dwukrotnie tańsze od konkurencyjnego iPada.

W jego wyposażeniu znajdziemy natomiast 7-calowy ekran dotykowy z panelem IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, łączność WiFi 802.11 b/g/n, 8 GB wbudowanej pamięci flash, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB za pomocą kart pamięci microSD. Dodatkowo NOOKcolor posiada wbudowany głośnik mono, port micro-USB, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe oraz baterię, która zapewni nawet do 8 godzin ciągłej pracy.

Nad wszystkim czuwa system operacyjny Google Android w wersji 2.1, który pozwoli otwierać pliki w formatach m.in. EPUB, PDF, XLS, DOC, PPT, TXT, JPG, MP3, AAC i MP4. Jedną z głównych funkcjonalności urządzenia jest rzecz jasna czytnik e-booków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.