Nawet małpy dziwią się, gdy widzą malucha po drugiej stronie ekranu

Dzieci w USA: Karmione tylko mlekiem?

Ostatnio ujawnione badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie wskazują, że najmłodsi spędzają zbyt dużo czasu przed telewizorem. Czy w Polsce jest tak samo?

Badania zostały przeprowadzone przez Seattle Children’s Research Institute and the University of Washington. Wynika z nich, że dzieci poniżej piątego roku życia spędzają średnio 4.1 godzin przed szklanym ekranem. To aż o ponad 2 godziny za długo. Wyniki te ujawniono dopiero teraz, chociaż badanie zostało przeprowadzone cztery lata temu. Można więc przypuszczać, że wynik ten wzrósł. Duża w tym zasługa mobilnych technologii, dzięki którym telewizję czy też filmy można oglądać praktycznie wszędzie.

W Polsce wygląda to dużo lepiej, ale też nie jest różowo. W styczniu 2008 roku, na zlecenie Gazety Wyborczej IQS/Quant przeprowadził badania na próbie 2000 rodziców. 16% maluchów do szóstego roku życia ogląda telewizję powyżej czterech godzin dziennie, a 40% około dwóch.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.