Elastyczny wyświetlacz AMOLED od Samsunga

Elastyczny AMOLED o przekątnej 4,5 cala

Podczas wystawy FPD International, przedstawiciele firmy Samsung zaprezentowali 4,5-calowy, elastyczny wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Zespół firmy Samsung, zajmujący się produkcją mobilnych wyświetlaczy, zademonstrował podczas wystawy FPD International nowy, elastyczny ekran AMOLED, przeznaczony dla smartfonów. Wyświetlacz o przekątnej 4,5 cala, oferuje rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Koreański producent zwiększył wytrzymałość nowego panelu – potrafi on zwinąć się w rulonik o promieniu 1 centymetra. Niestety, jak na razie nie wiadomo kiedy ekran mógłby trafić do masowej produkcji.

Oprócz Samsunga, elastyczny ekran AMOLED wytworzyli także badacze z tajwańskiego instytutu Industrial Research Institute. Ich wyświetlacz ma przekątną 6 cali, mierzy zaledwie 0,1 mm grubości, ale zwija się w rulonik o większym promieniu – 5 centymetrów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.