Facebook będzie miał swój Face

Facebook kupuje sobie twarz

Facebook jest o przelew od stania się właścicielem słowa "Face" (ang: twarz). Urząd patentów i znaków towarowych USA dał gigantowi swoje błogosławieństwo na rejestrację tego znaku towarowego.

Jedyne, co Facebook musi zrobić, by stać się właścicielem „znaku towarowego” Face, to go opłacić. Oznacza to, że po wykonaniu przelewu słowo „Face” będzie zastrzeżone tylko dla Facebooka w kontekście „usług telekomunikacyjnych, w szczególności chatroomach, biuletynach elektronicznych, rozrywkowych z nastawieniem na rynek społecznościowych, z wyłączeniem branży motoryzacyjnej”.

O co chodzi z branżą motoryzacyjną, to tego nie wiemy. Ale domyślamy się, że Facebook beż żalu wyda te „parę groszy”, by kupić sobie „twarz”. Jest tylko jeden haczyk: Facebook nie może rezerwować znaku towarowego i następnie z niego nie korzystać. Oznacza to, że by uzyskać pełne prawo do znaku „Face”, musi zacząć go używać.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.