Facebook nie wykazuje poczucia humoru, blokuje Lamebooka

Facebook wdał się w konflikt z parodiującą go witryną Lamebook. Portal Zuckerberga zablokował dostęp do Lamebooka tak, jak tylko się dało.

Facebook blokuje (i oficjalnie to potwierdza) wszystkie łącza ze swojej witryny, jakie prowadzą do Lamebooka. Dodatkowo, Strona Lamebooka na Facebooku przestała istnieć. – Cóż, Facebookowi się nie podobała nasza działalność, więc wyłączyli nam Stronę, by nikt już nie mógł jej „lubić”, a nawet nie pozwalają użytkownikom na łączenie się z naszą witryną – potwierdza Lamebook.

Lamebook to przeróżne zrzuty ekranowe ze śmiesznych sytuacji na Facebooku. Portal jest serwowany w przystępnej, blogowej formie i umożliwia „lubienie” wpisów i ich komentowanie.

Sprawa Lamebooka została skierowana do sądu, gdyż, zdaniem władz Facebooka, narusza ono dobre imię marki i łamie prawa autorskie. Lamebook twierdzi, że jest tylko witryną parodiującą, a zatem jest chroniony pierwszą poprawką do konstytucji.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.