Global Menu Bar w przyszłej wersji Ubuntu

Wydaje się, że nie ma dnia, w którym nie można by było napisać o jakieś ważnej zmianie w przyszłym Ubuntu. Wersja 11.04 tego systemu najprawdopodobniej będzie korzystać z apletu Global Menu Bar.

Global Menu Bar, który najprawdopodobniej zadebiutuje w Ubuntu 11.04, pozwoli na przeniesienie paska menu aplikacji do górnego panelu systemu. Przypomina to mechanizm znany z Mac OS-a, jednak w tym przypadku aplet będzie wyświetlał również kontrolki okna, czyli minimalizowanie, maksymalizowanie, powiększanie, i tak dalej.

Aplet Global Menu Bar będzie najprawdopodobniej dostępny domyślnie w kolejnym wydaniu systemu Ubuntu 11.04. Współpracował będzie z aplikacjami opartymi o GTK, XUL oraz z OpenOffice.org. I właściwie tylko to nam się nie podoba: Ubuntu ma intuicyjny i spójny interfejs. Zastanawianie się która aplikacja może wykorzystać aplet, a która nie, jest nam serio niepotrzebne. Aczkolwiek niewykluczone, że Canonical dopracuje ten element.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.