Każdy z 23 tysięcy pracowników dostanie podwyżkę i premię w wysokości 1000 dolarów

Google daje 23 tysiącom swoich pracowników podwyżki i 1000 dolarów świątecznego bonusu

Gigantowi z Mountain View najwyraźniej świetnie się powodzi, bowiem postanowił przed świętami podwyższyć pensję wszystkim swoim pracownikom, a dodatkowo każdemu wypłacić 1000 dolarów premii.

O Google’u można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest skąpe. Firma postanowiła bowiem umilić święta swoim pracownikom, dając podwyżkę każdej z 23 tysięcy osób zatrudnionych oraz przedświąteczny bonus w postaci 1000 dolarów premii. Jako, że prezes Google’a, Eric Schmidt, bardziej od jednorazowych bonusów i premii, ceni miesięczne wynagrodzenie, na tegoroczne podwyżki przeznaczy aż miliard dolarów, podczas gdy jednorazowy bonus dla każdego pracownika to łączny koszt „ledwie” 23 milionów dolarów. Dodatkowo, za specjalne zasługi, firma z Mountain View będzie przyznawać jeszcze wyższe premie.

W liście Schmidta do swoich pracowników możemy przeczytać – Chcemy mieć pewność, że czujecie się godziwie wynagradzani za waszą ciężką pracę i chcemy wciąż zachęcać najlepszych ludzi do pracy dla Google’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.