Google pozywa firmy o podobnych do swojej nazwach

Niewielka firma, mająca swoją siedzibę w Melbourne, niczym Dawid broni się przed atakami Goliata. Scoogle, bo o nim mowa, nie chce na życzenie Google'a zmienić swojej nazwy.

Zajmujący się oprawkami do okularów Scoogle operuje w Australii i jest solą w oku Google’a. Firma ta, mimo nacisków i pozwów o naruszenie zastrzeżonego znaku handlowego, dzielnie walczy i ani myśli zmieniać nazwy.

Argumentuje, że Scoogle było tu pierwsze i jak już ktoś ma tu zmieniać nazwę, to Google. Scoogle to panieńskie nazwisko Josie Meadows, współzałożycielki firmy. Scoogle już teraz musiało wydać 5 000 dolarów na koszty sądowe i zanosi się, że będzie musiało wydać dużo więcej.

W tym samym kraju Google’owi udało się już w ten sposób zniszczyć (prawnie) inną firmę. Po sześciomiesięcznej batalii, porównywarka cen alkoholi Groggle musiała zmienić nazwę na Drinkle. Trzeba jednak przyznać, że na ugodzie Drinkle sporo zarobił z hojnej ręki Google’a. Scoogle jednak, póki co, nie ma zamiaru odpuszczać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.