Czy Google już kupiło Groupona?

Google wykupi Groupona za 2,5 miliarda dolarów?

Być może Google już wkrótce kupi działający także w Polsce serwis Groupon, który pozwala na grupowe zakupy najróżniejszych usług z ogromnymi zniżkami.

2,5 miliarda dolarów – taką kwotę najprawdopodobniej zaproponowała firma Google, pierwszemu i zarazem najpopularniejszemu serwisowi do grupowych zakupów – Grouponowi. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Grouponie, jest to serwis, w którym codziennie umieszczane są oferty zakupów przeróżnych usług, produktów czy bonów do restauracji ze zniżkami nawet do 70 procent.

Oferta jest jednak ważna tylko wtedy, jeśli odpowiednia dla danej oferty liczba zarejestrowanych użytkowników ją wykupi. Po udanej transakcji i wpłacie na konto, otrzymujemy na podanego wcześniej e-maila kupon promocyjny, który trzeba wydrukować i następnie zrealizować w miejscu wyszczególnionym w ofercie.

Polując na Groupona, Google najprawdopodobniej chce wzmocnić swoją pozycję w segmencie reklamy. Jak wiadomo, założony przez Andrew Masona w listopadzie 2008 roku serwis, zarabia głównie na reklamach. A zarabia całkiem nieźle – do końca 2010 roku ma zarobić nawet 350 milionów dolarów. Wdrożenie zasobów Google’a do serwisu, mogłoby zwielokrotnić te dochody.

Według dziennika The Guardian, zakup już stał się faktem, jednak ani Groupon, ani Google na razie nie komentują tych doniesień. Co ciekawe, plotki głoszą, że w październiku 2010 roku, Yahoo! miało zaoferować serwisowi aż 3 miliardy dolarów, jednak oferta miała zostać odrzucona. Dlaczego miałoby być inaczej z Google’em i niższa kwotą zakupu?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.