Google załatwia sobie łatwą ugodę

Google wypiera się Androida, ratuje skórę przed Oracle’em

Trwa proces sądowy Google'a i Oracle'a, dotyczący rzekomego naruszenia własności intelektualnej przez Androida. Internetowy gigant twierdzi, że nawet jeśli zostało złamane prawo, to nie przez Google'a.

Google uważa, że nie złamało prawa, implementując technologie związane z Javą w systemie Android. Gigant stwierdził jednak, że nawet jeśli nie ma racji, to i tak pozew został złożony przeciwko nie temu podmiotowi co trzeba. – Za jakiekolwiek wykorzystanie w platformie Android jakichkolwiek chronionych elementów Oracle odpowiada nie Google, lecz pewne osoby trzecie. Doszło do tego bez wiedzy Google, dlatego też koncern nie może być za to obwiniany – czytamy w oświadczeniu złożonym w kalifornijskim sądzie.

Google, innymi słowy, przestało się przyznawać do Androida. Gigant stwierdził, że ów system to dzieło powołanego do jego stworzenia konsorcjum Open Handset Alliance. Co więcej, kod systemu jest otwarty i każdy może go zmieniać. Więc, generalnie, to (tłumacząc na nasze) „Oracle może ich pocałować w… nos”.

Jednym z najważniejszych członków OHA jest, oczywiście, Google.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.