HP LaserJet P1102w

Monochromatyczna drukarka laserowa HP o oznaczeniu LaserJet P1102w wyróżnia się obecnością interfejsu sieci bezprzewodowej WiFi w standardzie IEEE 802.11 b/g. Co ciekawe, zrezygnowano przy tym ze zwykłego interfejsu sieci przewodowej LAN Fast Ethernet, co można uznać za wadę. Oczywiście nie zabrakło portu USB do bezpośredniego podłączenia komputera.

Prędkość druku tekstu jest przeciętna w przypadku drukarki HP.
Prędkość druku tekstu jest przeciętna w przypadku drukarki HP.

Jest stosunkowo nieduża i lekka jak na drukarkę laserową – waży 5,3 kg. Obudowa wykonana jest z czarnego plastiku o wysokim połysku, o wysokich walorach estetycznych. Na panelu przednim nie ma wyświetlacza, co nie powinno dziwić w przypadku niedrogiej drukarki mono. Znajdują się tam jedynie trzy diody i dwa przyciski.

Wszystkie porównywane drukarki są dość głośne.
Wszystkie porównywane drukarki są dość głośne.

Stronę testową można zatem wydrukować bez potrzeby korzystania z komputera. Drukarka jest stosunkowo głośna podczas drukowania, za to w trybie gotowości przestaje wydawać jakiekolwiek odgłosy. W trybie uśpienia pobór mocy spada do 1,6 W, co jest bardzo niską wartością.

Wydrukowanie dokumentu graficznego trwa krótko w przypadku drukarki HP.
Wydrukowanie dokumentu graficznego trwa krótko w przypadku drukarki HP.

Drukarkę wyposażono w tacę mieszczącą 150 arkuszy papieru i podajnik uniwersalny na 10 kartek lub kopert. Odbiornik papieru ma pojemność 100 kartek. Koszty druku są wysokie, a przyczynia się do tego stosunkowo wysoka cena tonera. Jego wydajność to 1600 str., natomiast toner startowy wystarcza na ok. 700 str.

Drukarka HP jest urządzeniem energooszczędnym.
Drukarka HP jest urządzeniem energooszczędnym.

Jakość druku jest wysoka. Co prawda małe czcionki mają czasami postrzępione krawędzie, lecz cienkie linie są prawidłowo wydrukowane, a na jednolitych powierzchniach praktycznie nie widać żądnych zakłóceń. Drukarka nie należy do zbyt szybkich, prędkość druku można określić jako przeciętną, za to czas oczekiwania na pierwszą stronę jest krótki. To całkiem udana prosta drukarka do domu czy małej firmy, której cenę podwyższa w oczywisty sposób obecność kontrolera sieci WLAN 802.11 b/g. Trzeba jednak pamiętać, że w tym modelu nie znajdziemy karty sieci przewodowej.

Marek Grzybowski

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News

  • Oceny
  • Rozdzielczość 600 x 600 dpi
  • Prędkość druku (według producenta) 18 str./min
  • Prędkość druku (zmierzona - 10 str. tekstu) 41 s
  • RAM 8 MB
  • Interfejs USB 2.0, W-LAN
  • Koszt za stronę 3,12 eurocenta
  • Zużycie energii w trybie uśpienia 1,6 W
  • Wydajność tonera/bębna 1.600 stron