Tak ma wyglądać profesjonalna kamera z wymiennymi obiektywami

Kamera HD z wymiennym obiektywem dla zawodowców

Sony prezentuje prototyp kamery cyfrowej HD, która oprócz nagrywania w rozdzielczości 1080p, ma oferować możliwość wymiany obiektywu.

Podczas gdy na rynku pojawia się coraz więcej lustrzanek cyfrowych z funkcją kręcenia filmów, a także aparatów w standardzie Mikro Cztery Trzecie z możliwością wymiany obiektywu i funkcją kręcenia filmów, nikogo nie powinien dziwić fakt, że już w połowie 2011 roku na rynek ma trafić pierwsza profesjonalna kamera cyfrowa z możliwością wymiany obiektywu. Sony zaprezentowało bowiem prototyp kamery o nazwie NXCAM HD, która wciąż znajduje się w fazie projektowej. Kamera zostanie wyposażona w czujnik o podobnych parametrach do sensora Super-35mm, powszechnie używanego w przemyśle filmowym.

Urządzenie ma rejestrować materiały w rozdzielczości 1080p ze wsparciem dla formatu AVCHD w trybach nagrywania – 60/30/24p lub 50/25p. Kamera ma korzystać z systemu mocowania obiektywów E-mount, wykorzystywanego obecnie przez aparat NEX-5 oraz kieszonkową kamerę NEX-VG10. Oprócz tego, będzie można podpiąć także obiektywy A-mount za pomocą specjalnego adapteru.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.