Kindle 3G umożliwiał darmowe surfowanie po witrynach internetowych

Kindle 3G przebija chiński mur cenzury

Kindle 3G, mimo że nie jest oficjalnie dostępny na terenie Chin, sprzedaje się nadzwyczaj dobrze. Wszystko dzięki łączności 3G i przeglądarce internetowej, która omija Wielki Firewall.

Chiny, jak wiadomo, nie są za wolnością słowa i uważają, że cenzura informacji jest pożyteczna dla ich obywateli. Dlatego też Internet na terenie Państwa Środka jest cenzurowany, a każde urządzenie które potrafi łączyć się z Internetem musi być skonfigurowane pod Wielkiego Firewalla.

Kindle 3G nie pojawił się więc, jak na razie, na chińskim rynku. Ale jest dostępny w nieoficjalnej dystrybucji. I sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Wszystko dzięki modułowi 3G, który pozwala na surfowanie po Internecie poprzez wewnętrzny system Amazona, który korzysta z infrastruktury operatorów partnerskich.

Podejrzewamy, że kwestią czasu jest kiedy rząd chiński dostrzeże swoje przeoczenie. Ale, póki co, Twitter i Facebook są dla Chińczyków dostępne. A także setki innych zablokowanych portali.

0
Źródło: AFP
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.