Kinect, czyli interaktywny zestaw konsolowej rozrywki od Microsoftu

Kinect mógł należeć do Apple’a, ale „Apple jest wrzodem na tyłku”

Przez swoje podejście do negocjacji, Apple najprawdopodobniej zmarnowało okazję na wykupienie technologii, na której opiera się Microsoftowy hit tej jesieni - kontroler ruchowy Kinect.

Inon Beracha, dyrektor generalny firmy PrimeSense, odpowiedzialnej za technologię kontroli ruchowej w urządzeniu Microsoft Kinect, ujawnił, że technologia ta została najpierw sprzedana firmie Apple. Gigant z Cupertino ma jednak swoje zasady w prowadzeniu negocjacji biznesowych, które skutecznie odstraszyły Berachę – poproszono go bowiem o podpisanie „gnębiących” dokumentów prawnych oraz zgody na dochowanie tajemnicy. Jako, że wiele firm w tamtym czasie było zainteresowanych technologią, nie było najmniejszego powodu na godzenie się tak wygórowanymi warunkami Apple’a. Sytuację wykorzystał Microsoft, który złożył firmie PrimeSense znacznie bardziej przystępną propozycję.

Beracha w wywiadzie dla serwisu Cult of Mac w takich oto słowach wyjaśnił, co sądzi o firmie Apple: „Apple jest wrzodem na tyłku”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.