Kinect będzie działać na innych platformach bez zgody Microsoftu?

Kinect zhakowany na dobre, mamy pierwszą aplikację pod Ubuntu

Nie minął tydzień od wydania open-source'owego sterownika dla Kinecta, a już możemy obejrzeć pierwszą aplikację dla systemu Ubuntu, wykorzystującą kontroler ruchowy przeznaczony dla konsoli Xbox.

Na początku tygodnia informowaliśmy was o dość niecodziennym konkursie, jaki ogłosiła firma Adafruit Industries. Zadaniem konkursowym było napisanie open-source’owego sterownika dla kontrolera ruchowego Kinect, tak aby mógł pracować na innej, niż Xbox 360, platformie. Za wykonanie zadania, firma oferowała 2 tysiące dolarów. Do tej pory udało się wykonać je tylko połowicznie, natomiast teraz zaprojektowana została pierwsza aplikacja dla platformy Ubuntu, która korzysta z kontrolera ruchowego Kinect.

W serwisie YouTube użytkownik o nazwie floemuc zamieścił wideo, zatytułowany „Multitouch with Hacked Kinect (HD)”. Podczas 95-sekundowego filmiku, autor używając swoich rąk przemieszcza zdjęcia na pulpicie swojego systemu, powiększa je i obraca.

Żeby uniknąć niedomówień, użytkownik otworzył również okienko z kamery internetowej, w którym widać jego aktywność. Zresztą, zobaczcie sami:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.